Noc s Andersenem

V pátek 29. 3. 2019 proběhla na naší škole pohádková noc. Po úvodní pohádce Křesadlo, jsme se vydali ke kostelu, kde na nás čekal H. CH. Andersen. Vyprávěl nám o svém bohatém životě. Následovala tak trochu zapomenutá pohádka Lojová svíčka z knihy Při nejzazším moři, čtená při plápolající svíčce. Po moři jsme dopluli do Řecka, kde jsem vystoupali na posvátnou horu Olymp a proměnili jsme se v řecké bohy a bohyně. Námětem nám byla kniha Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky. V tělocvičně jsme objevili ostrov s pokladem, který jsme museli obeplout, abychom poklad získali. Pohádkovou noc jsme zakončili pohádkou na dobrou noc Ošklivé kačátko. Děti byly moc hodné a večer si maximálně užily!